Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy...

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-12-22 20:12:48

  Tradycją już w naszych Warsztatach stały się spotkania wigilijno - opłatkowe. Również w tym roku tradycji stało się zadość i 21 grudnia do WTZ w Dębicy przybyli goście...

Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty
 

Radość dzielenia się!

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-12-18 10:12:05

  Każdy gest, nawet najdrobniejszy - zmienia świat, czyjś świat… Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – odkryjmy w sobie radość dzielenia się… Bo to naprawdę ogromna wartość! 

  Owego wsparcia w tej chwili potrzebuje chory na raka Andrzej Burdzy. To właśnie dla niego braliśmy udział w cyklu imprez, które miały na celu zbiórę pieniędzy potrzebnych na leczenie. 

  Pierwsza z nich odbyła się w dniach 5-6 grudnia w Domu Sportu MOSiR w Dębicy oraz w Domu Kultury MORS. 

  Druga impreza w której wzięliśmy ochoczo udział, to ósma edycja Koncertu Charytatywnego - "Mikołaj dociera wszędzie... Do Andrzeja również". Odbyła się on 16 grudnia w Domu Kultury MORS. 

 

Kolejny projekt za nami

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-12-18 08:57:13

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie powierzyło Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" realizowanie projektu z zakresu opieki nad dzieckiem i rodziną tj. "Zorganizowanie szkolenia dla rodzin zastępczych mających na celu podniesienie ich umiejętności oraz poszerzenie horyzontów w zakresie opieki nad dzieckiem zawierającego elementy działań profilaktycznych promujących zachowania alternatywne do przemocowych"- SZKOŁA DOBRYCH, ŚWIADOMYCH RODZICÓW. 

  W ramach tego projektu oprócz prowadzenia szkoleń dla rodziców Stowarzyszenie organizowało zajęcia artystyczne, sportowe, kulinarne, muzyczne, sensoryczne, doświadczalne dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. W projekcie wzięło 79 osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Projekt realizowany był od 17 października do 7 listopada 2015r. 

Sport na benzynę daje adrenalinę

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-12-18 08:39:30

  Karting jest doskonałą alternatywą na nudę! Jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak i również socjalno-integracyjnym. Dodatkowo dostarcza ogromną dawke pozytywnej adrenaliny. 

  11 grudnia wzięliśmy udział w IV Mityngu Kartingowym zorganizowanym na Torze Daytona w Tarnowie. Walka była zacięta, poziom bardzo wyrównany a emocje sięgały zenitu.

Miłe odwiedziny

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-12-18 07:47:54

  Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas ludzkiej miłości, radości i spotkań - nie tylko tych rodzinnych...  
 
 
  To spotkanie jak zwykle przebiega w najmilszej atmosferze. Mowa o corocznej już wizycie uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły w Pustyni, którzy jak zwykle mają dla nas jakiś upominek... Serdecznie pozdrawiamy naszych przyjaciół i jeszcze raz baaardzo dziękujemy smiley
 
stat4u