Jabłuszka rumiane!

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-06-30 13:04:18

  Dotarły i do nas! Pyszne, soczyste i bardzo zdrowe – jabłuszka kolorowe! laugh

   A co z nimi zrobiliśmy, na zdjęciach uwieczniliśmy! laugh

Okaż kulturę i chroń naturę!

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-06-23 20:09:41

  W piątek 19 czerwca, mieliśmy okazję gościć u siebie aktorów tarnowskiego „Teatru w Walizce”, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pod tytułem: „O wróżce Ekologinie, co ziemię ratowała”. Warto wspomnieć, iż autorką owej „bajki pouczajki” jest nikt inny, jak znana nam wszystkim, tarnowska poetka – pani Maria Kwater.
 
 
  Jak samo miano wróżki wskazuje, rzecz dotyczy szeroko pojętej ekologii ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska i zachowań proekologicznych. 
 

Radość ze wspólnej zabawy…

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-06-23 08:11:14

  Jedną z wielu form współpracy z rodzicami są wspólne spotkania. Regionalne Spotkanie Integracyjne z „RADOŚCIĄ” w Cyziówce jest doskonałym tego przykładem. Tutaj bawią się wszyscy…

 

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym.

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-06-22 11:30:53

  Wyciągnij dłoń do tych, który Cię potrzebują... Bez względu na swój wiek, zawód, płeć, sytuację materialną - to nie ma znaczenia... liczy się serce... Dostrzeż to, że świat może być lepszy i to właśnie dzięki Tobie... Odkryj w sobie pasję działania na rzecz słabszych i pokrzywdzonych... Zobaczysz, jak Cię to wciągnie... Pomagając innym odkryjesz to, co tak na prawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić... Przekonaj się, ile szczęścia w Twoje życie wniesie wyciągniecie pomocnej dłoni w stronę kogoś potrzebującego i jak bardzo może to odmienić życie was obojga.

  Nawet w tej kwestii mamy się czym pochwalić smiley Podczas Jubileuszu 15-lecia programu „Działaj Lokalnie”, pani Małgorzata Kula – sekretarz i osoba wspierająca podopiecznych oraz rodziców Stowarzyszenia „RADOŚĆ”, otrzymała tytuł Wolontariusza Roku 2014 Powiatu Dębickiego. Warto podkreślić, iż pani Małgorzata bardzo aktywnie angażuje się i współdziała także z innymi organizacjami działającymi na rzecz drugiego człowieka, m.in. z Poradnią Specjalistyczną ARKA działającą przy parafii Świętej Jadwigi oraz Stowarzyszeniem Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.
  W imieniu nieobecnej tego dnia pani Małgorzaty, nagrodę odebrał jej mąż – pan Jerzy Kula. Serdecznie gratulujemy w pełni zasłużonego i jakże zaszczytnego tytułu.
 

Podolany 2015

Dodane przez: basia/para

W dniu: 2015-06-17 07:41:32

  W tym roku już po raz trzynasty w Podolanach odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych.  Tym razem wystąpiliśmy gościnnie w Gali Laureatów.

  Ta dwudniowa impreza sprawia, że ludzie zdrowi zaczynają dostrzegać zdolności osób niepełnosprawnych. Przekonują się, że różny nie znaczy wcale inny. Festiwal jest doskonałą formą integracji społecznej. Niepełnosprawni uświadamiają sobie, że sztuka, która tworzą jest potrzebna. Udział w Festiwalu uczy, że nie należy dzielić świata na ludzi zdrowych i chorych.
 
stat4u