Czytelnika nie można zniewolić, czytelnika się urzeka…

Dodane przez: bp

W dniu: 2015-02-26 12:20:19

  Tych z pewnością urzeka swą twórczością pani Maria Kwater - tarnowska poetka średniego pokolenia, która na swoim koncie ma wiele znakomitych wierszy o różnorodnej tematyce, jak również szkolnych przedstawień i poezji okolicznościowej.

  Emanująca bardzo pozytywną energią autorka, entuzjazmem i radością  życia zaraża wszystkich wokół siebie. Tak właśnie „zaraziła się” jedna z naszych koleżanek. Mowa o Ani Ciołczyk. To nadzwyczajna osobowość zajmująca się tym, co sprawia jej radość, każdego dnia poszukująca inspiracji w codzienności. Literaturą interesowała się od zawsze, ale dopiero niedawno odważyła się przelewać swoje myśli i obserwacje na papier. Zaowocowało…

 Mieliśmy niecodzienną okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim promującym twórczość obydwu pań. Mowa o tomiku poezji pani Marii -  „Pejzaże od wiosny do śniegu” oraz tomiku wybranych tekstów literackich Ani -  „Między słowami”. Gratulujemy koleżance ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za dalszy rozwój. 

 

Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj!

Dodane przez: bp

W dniu: 2015-02-26 12:05:38

  Ta myśl przyświecała nam podczas X Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego Ośrodków Specjalnych Powiatu Dębickiego, który odbył się w środę 25 lutego.

  Daliśmy z siebie jak zwykle wszystko. Opłaciło się! Na podium dumnie zatriumfowali Aneta Boroń (II miejsce) i Michał Brząkała (III miejsce). Kierujemy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

Występy godne podziwu

Dodane przez: bp

W dniu: 2015-02-18 11:17:08

  Mowa o 5 edycji Świetlicowych Potyczek”, imprezie prezentującej dorobek kulturalny Świetlic Środowiskowych z terenu miasta Dębica.

 
  Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Bawiliśmy się świetnie, było co i kogo podziwiać smiley   Niebanalne występy młodych artystów oraz koncert Mateusza Mijala spowodowały, że wypełniło nas muzyczne szaleństwo i dobra zabawa laughlaugh
 
 

W karnawale same bale!

Dodane przez: bp

W dniu: 2015-02-16 12:09:12

  Inaczej być nie może laugh ponieważ to czas, który ściśle kojarzy się z szaleństwem noworocznym oraz z nadrabianiem strat w zabawach, które wstrzymywał skutecznie okres Adwentu. Równie dobrze można powiedzieć, że jest on przejawem szampańskiej zabawy przed okresem Wielkiego Postu.

  Jak co roku, tak i w tym skorzystaliśmy z zaproszenia przyjaciół z ZS w Pustyni. Dziękujemy za mile spędzony czas smiley

 

Piłka jest okrągła a bramki są dwie…

Dodane przez: bp

W dniu: 2015-02-16 09:23:06

  Piłka nożna to prosta gra, nie potrzeba do niej żadnej filozofii, wystarczy odrobina zapału, pasji…
 

 
  Ciężkie treningi, hektolitry potu, godziny spędzone na boisku, ale także wielki sukces. O kim mowa? Barcelona, Real Madryt, Legia Warszawa? W żadnym wypadku. Chodzi o drużynę „RADOŚCI”, która wzięła udział w I Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością o puchar Przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu. W turnieju wzięło udział 9 drużyn z różnych organizacji i placówek Podkarpacia działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.  Rozgrywki zakończyliśmy plasując się na 4 miejscu z czego jesteśmy bardzo dumni. 

stat4u