Morze, morze... Błękitne, świeże, zawsze wolne...

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-09-16 17:18:45

  "Bo nie ma nic piękniejszego od nieustającego uporu z jakim morze składa pocałunki linii brzegowej, nie zrażając się tym, że za każdym razem zostaje odepchnięte" (Sarah Kay)

 

I dzień - Ustronie Morskie (08.09)

  Po przyjeździe i zakwaterowaniu, udaliśmy się na spacer nad morze, aby się z nim przywitać... Na zakończenie dnia zafundowaliśmy sobie pyszne lody. 

 

II dzień - Ustronie Morskie (09.09)

  Drugi dzień naszego pobytu rozpoczął spacer brzegiem morza. Następnie udaliśmy się do kina oraz na przechadzkę po mieście. Miłym akcentem tego dnia był wyjazd do Kołobrzegu, gdzie odwiedziliśmy Muzeum 6D, przespacerowaliśmy się po promenadzie oraz zwiedziliśmy latarnię morską. Po powrocie do Ustronia wybraliśmy się na pizzę. 

 

III dzień - Ustronie Morskie / Łazy (10.09)
 
  To ostatni dzień naszego pobytu w Ustroniu Morskim. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wyjazd do Łaz, na XII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne pod hasłem: "W morzu aktywności, morze nadziei". Po przyjeździe i  zakwaterowaniu, wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych i tanecznych oraz projekcji filmu pt. "Integracja - Ty i ja".
 
 
 
IV dzień - Łazy (11.09)
 

  W tym dniu wzięliśmy udział m.in. w warsztatach fotograficznych, warsztatach fryzjerstwa i wizażu oraz nauczyliśmy się tworzyć przepiękne ozdoby z kamienia. 

 
 
 

V dzień - Łazy (12.09)

  Po porannym spotkaniu integracyjnym, przyszedła czas na wręczanie nagród oraz prezentację wyróżnionych prac. Wielkim sukcesem pochwalić się może Ania Madura - uczestniczka WTZ w Bobrowej Woli, której to fotografie do tego stopnia zachwyciły jury, że przyznało jej I miejsce. To duże wyróżnienie, gratulujemy! smiley 

  Tym bardzo optymistycznym akcentem przyszło nam pożegnać się z morzem... Miejmy nadzieję, że do zobaczenia za rok!

 

Sport to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-09-12 06:28:31

  Sztafeta, rzut do kosza, rzut podkową, bieg na czas czy skok w dal... Pod hasłem "Bądźmy Razem" po raz XVI w Rzeszowie odbyła się Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w której wzięliśmy udział. 

  Zgromadzeni zawodnicy i ich opiekunowie, radośnie przeżyli spotkanie. Po zakończeniu rozgrywek zjedli pyszną grochówkę oraz pokrzepili się sokami. Najważniejsze jednak było to, że wszyscy wrócili do swoich domów szczęśliwi, bo z dyplomami i medalami.
 

Wycieczka do Krakowa

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2014-09-11 09:22:42

       2 września 2014r, spora grupa  naszej warsztatowej społeczności,udała się  na wyczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę do Krakowa. W poprzednich latach odwiedzaliśmy to historyczne miasto już parokrotnie, byliśmy więc bardzo ciekawi, jak bardzo zmieniała się i  jeszcze bardziej wypiękniała nasza dawna stolica. Po przyjeździe wydawała nam się, że jest jeszcze większa i zupełnie nowa, a atrakcyjny program jaki dla nas przygotowano, sprawił że chętnie zostalibyśmy tam na dłużej….
 
 
 
 
    Dzisiaj wspominamy najmilej zajęcia w Krakowskiej Manufakturze Czekolady (wyśmienitej, jak się okazało!), gdzie pod okiem wytrawnych mistrzów czekoladowych uczyliśmy się jak nadziewać czekoladki, by ich smak był niepowtarzalny. Równie pyszna okazała się pizza „Cztery pory roku”, którą delektowaliśmy się wspólnie w jednej z najstarszych krakowskich pizzerii przy ul. Szewskiej, pod łatwą dla nas do zapamiętania nazwą „Pod Aniołami”. Kolejną atrakcją wycieczki było krakowskie ZOO, gdzie czekały na nas egzotyczne zwierzęta i nie tylko. Okazało się, że nadal czują się doskonale w ogrodowym klimacie w środku lasu Wolskiego. Bardzo spodobało nam się „małe zoo”, gdzie mogliśmy dotknąć i pogłaskać przyjazne osiołki, kozy, lamy… i nawet znane przez nas doskonale puszyste i bardzo płochliwe świnki morskie. Z ogromną przyjemnością wrócimy do tego ciekawego miejsca znowu…, za jakiś czas.

Człowiek nie może pracować bez odpoczynku, ale odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia.

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-09-11 08:17:15

  W ramach rehabilitacji społecznej, która jest nieodzownym elementem funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej, dwie nasze pracownie Rozwoju Zainteresowań i Umiejętności Społecznych zorganizowały cykl  zajęć w których zapewniły uczestnikom ciekawą pracę oraz wspaniały odpoczynek. Oto efekty:

 
Kto jada sałatki, ten piękny i gładki...
 

  Własnoręcznie przygotowaliśmy pyszną, witaminową słatkę. Przynieśliśmy z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy ręce, potem ubraliśmy fartuszki i zabraliśmy się do roboty. Samodzielnie kroiliśmy owoce,  przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało nam wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

 
Aktywna forma wypoczynku, to najzdrowszy wypoczynek…
 

  Nie ulega wątpliwości, że aktywność fizyczna jako potrzeba biologiczna jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Polecaną formą ruchu jest uprawianie sportu – każdy z nas powinien z łatwością znaleźć interesujące go zajęcie. Piłka, siatkówka, pływanie, jazda na rowerze czy nawet spacery poprawiają naszą sprawność. Chcemy i dbamy o to aby uczestnicy naszych Warsztatów wypoczywali aktywnie...

 

Pielgrzymka do Zawady

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2014-09-08 14:10:53

       3 września 2014r. nawiązując do tradycji minionych lat Uczestnicy naszych Warsztatów w Dniu Chorych udali się do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie
 
    
      Podczas Mszy Świętej modliliśmy się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Zawadzkiej o potrzebne łaski dla nas wszystkich.
stat4u