Wielkanocne szranki

Dodane przez: marekzielinski

W dniu: 2014-04-23 11:42:23

     Już po raz ósmy odbył się Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową Związaną z Okresem Wielkanocnym oraz towarzyszący imprezie kiermasz. My rokrocznie bierzemy w nim udział i niezmiennie trzymamy poziom – tym razem uznanie w oczach jury zdobyliśmy w kategorii Współczesne Ozdoby Wielkanocne, które przyznało nam zaszczytne II miejsce. Wszystkim twórcom wielkanocnych prac serdecznie gratulujemy!

>> zobacz więcej zdjęć >>

Męska rzecz

Dodane przez: marekzielinski

W dniu: 2014-04-08 14:52:19

     Od 4 do 6 kwietnia w podrzeszowskiej Jasionce odbyły się Dni Otwarte obrabiarek i narzędzi do obróbki drewna firm Felder, FORMAT 4 oraz Hammer. W naszych placówkach są pracownie stolarskie, więc i nas nie mogło tam zabraknąć.

>> zobacz więcej zdjęć >>

     Uczestnicy wraz z instruktorami mogli obejrzeć szeroką gamę wszelakiego sprzętu do cięcia, gięcia, szlifowania, wycinania, wyrzynania, wydrążania, wiercenia, frezowania, toczenia, piłowania, strugania, dłutowania, rzeźbienia, obtaczania, gwintowania, łuszczenia i co tam tylko jeszcze można sobie wyobrazić. W oczach Panów dało się zauważyć chęć posiadania takowych, wobec czego pewnie wybiorą się na zakupy, by uzupełnić wyposażenie swoich pracowni i poszerzyć możliwości obróbki drewnianych elementów.

Wielkanoc za pasem

Dodane przez: marekzielinski

W dniu: 2014-04-08 07:27:37

     Święta Wielkanocne tuż, tuż, wobec czego przygotowania idą całą parą. Nikt nie próżnuje, a nawet więcej, bo w międzyczasie, dzięki współpracy między placówkami udało się nam poznać nową technikę.

>> zobacz więcej zdjęć >>

     Ową techniką jest papierowa wiklina, a szkolenie poprowadzili instruktorzy z bobrowowolskich warsztatów, za co im serdecznie dziękujemy. Wszelkie ozdoby wykonywane podczas zajęć można także podziwiać w Galerii „Radość” przy ul. Kolejowej 30A oraz podczas licznie organizowanych przedświątecznych kiermaszy. Zapraszamy!

Radość zwyciężania

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-04-02 13:57:06

  Biorąc udział w różnego rodzaju konkursach mamy świadomość tego, że nie zawsze się wygrywa. Jednak nie ukrywamy swej dumy jeśli się okazuje, że jednak zwyciężamy…  >> zobacz więcej zdjęć >>

 

 
  Tym razem mowa o rozstrzygnięciu V Gminnego Konkursu Plastycznego na Kartkę Wielkanocną, w którym corocznie bierzemy udział. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy próbowali swoich sił, a szczególnie Hubertowi Kuli, Asi Kilian oraz Justynie Iskrze bo to właśnie oni zostali wyróżnieni w tej edycji konkursu.   


 

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!

Dodane przez: marekzielinski

W dniu: 2014-03-31 12:38:12

     W tym roku nadeszła nadspodziewanie szybko, z czego niezmiernie się ucieszyliśmy, dlatego czym prędzej pobiegliśmy ją uroczyście przywitać, by i ona z radością zadomowiła się w naszych sercach.

>> zobacz więcej zdjęć >>

     A wszystko miało miejsce w urokliwie położonych Warsztatach w Bobrowej Woli, gdzie udaliśmy się na zaproszenie naszych przyjaciół. Gospodarze zadbali o mnóstwo atrakcji i wspólnie mogliśmy bawić się na całego, za co im serdecznie dziękujemy!.

stat4u