Relaks i zdrowie

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-11-05 14:00:59

  Grota solna posiada taki mikroklimat jak ten, który jest nad morzem. Podobnie też działa na nasz organizm. Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób - astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy, łuszczycy, nerwicy.

  
  Klimat Groty Solnej odbudowuje i wzmacnia mechanizmy obronne organizmu. 50 minutowy seans dostarcza do organizmu tyle zdrowoczynnych pierwiastków ile kilkudniowy pobyt nad morzem. Ten nasz mały "pobyt nad morzem" odbył się niedaleko... bo w Grocie Solnej w Straszęcinie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę księdza proboszcza - Bogusława Czecha, za udostępnienie oraz możliwość korzystania z groty. 
 

Z wizytą studyjną w ZAZ

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2014-11-05 09:16:09

     27 października uczestniczki WTZ w Dębicy poznawały działalność gospodarczą jaką prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej w Rymanowie Zdroju.
 
 
     Wiedza oraz praktyczne porady jakie otrzymały podczas wizyty z pewnością pomogą w codziennym dążeniu do rozwoju społeczno- zawodowego. Dziękujemy za zaproszenie.

Na zakończenie „Czerwony kapturek”

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2014-11-04 14:12:10

     25 października po raz ostatni odbyły się zajęcia dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu Świetlica Terapeutyczna „Otwieram się na radość”.
 
 
   Świetlica była prowadzona przez Stowarzyszenie „Radość” od lipca do października i obejmowała w swoim zakresie działań prowadzenie zajęć specjalistycznych: artystycznych, muzycznych, terapeutyczno-rozwojowych, sensorycznych, rehablilitacyjnych. Jednym z efektów działań świetlicy jest przygotowane przedstawienie muzyczne pt: „Czerwony kapturek”.W ramach projektu odbyły się również „Warsztaty dobrych rodziców” z których skorzystali rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Znamy najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne 2014!

Dodane przez: WTZ_Debica

W dniu: 2014-11-03 08:21:13

     22 października podczas gali w Pałacu Prezydenckim poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne roku 2014 organizowanego już po raz czwarty przez Fundację Inicjatyw Społecznych.

    
     Nagrodę główną w kategorii „ Przedsiębiorstwo Społeczne Roku” odebrała Spółdzielnia Socjalna OPOKA, a laureatką nagrody „Pomysł na rozwój”, została Spółdzielnia Socjalna „Wyspa Przygód”.  Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych znalazło się wśród finalistów IV edycji konkursu otrzymując wyróżnienie, co motywuje nas do dalszej pracy by w przyszłym roku sięgnąć po główną nagrodę. Gratulujemy wszytkim!

Przyjemne z pożytecznym

Dodane przez: bp

W dniu: 2014-11-02 12:58:03

  Basen to doskonałe miejsce na wypoczynek połączony z aktywnym sposobem spędzenia wolnego czasu. Można tutaj robić prawie wszystko – począwszy od pływania, poprzez świetną zabawę na zjeżdżalniach, kończąc zaś na relaksie podczas masażu wodnego. I nawet w najbardziej zimny, wietrzny jesienno – zimowy dzień możemy bez problemu korzystać z tej formy aktywnego wypoczynku.

 
stat4u