W okresie 01.06.2025 – 31.12.2025r. w Mieszkaniu Wspomaganym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Radość w Dębicy realizowana była II edycja projektu pn. „Samodzielni
w Mieszkaniu Wspomaganym”.
Celem zadania zleconego organizacji przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
w Rzeszowie była realizacja zajęć specjalistycznych, wspomagających proces leczenia
i aktywizacji osób z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców Mieszkania Wspomaganego.
Zróżnicowane i ciekawe formy zajęć spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników projektu i korzystnie wpłynęły na ich samopoczucie i funkcjonowanie.
W ramach projektu zrealizowano:
– Trening usprawniania funkcji poznawczych
– Trening radzenia sobie z negatywnymi emocjami
– Warsztaty „Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość“
– Warsztaty higieny i wizerunku pn. „Domowe SPA“
– Botaniczne warsztaty sensoryczne
Przeprowadzony trening skutecznego planowania i organizacji czasu wolnego pobudził mieszkańców do przygotowania i zrealizowania wyjazdu integracyjnego w Bieszczady oraz
organizacji świątecznego spotkania opłatkowego.
Zadanie kontynuowane będzie w roku 2026.
Realizację zadania publicznego na rzecz mieszkańców Mieszkania Wspomaganego umożliwiło dofinansowanie w wysokości 39355,00zł. z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.



