Samodzielni w Mieszkaniu Wspomaganym – edycja II – podsumowanie

W okresie 01.06.2025 –  31.12.2025r. w Mieszkaniu Wspomaganym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Radość w Dębicy realizowana była II edycja projektu pn. „Samodzielni
w Mieszkaniu Wspomaganym”.

Celem zadania zleconego organizacji przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
w Rzeszowie była realizacja zajęć specjalistycznych, wspomagających proces leczenia
i aktywizacji osób z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców Mieszkania Wspomaganego.

Zróżnicowane i ciekawe formy zajęć spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników projektu i korzystnie wpłynęły na ich samopoczucie i funkcjonowanie.

W ramach projektu zrealizowano:

– Trening usprawniania funkcji poznawczych

– Trening radzenia sobie z negatywnymi emocjami

– Warsztaty „Przeszłość – teraźniejszość – przyszłość

– Warsztaty higieny i wizerunku pn. „Domowe SPA“

– Botaniczne warsztaty sensoryczne

Przeprowadzony trening skutecznego planowania i  organizacji czasu wolnego pobudził mieszkańców do przygotowania i zrealizowania wyjazdu integracyjnego w Bieszczady oraz
organizacji świątecznego spotkania opłatkowego.

Zadanie kontynuowane będzie w roku 2026.

Realizację zadania publicznego na rzecz mieszkańców Mieszkania Wspomaganego umożliwiło dofinansowanie w wysokości 39355,00zł. z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.