,,Samodzielni w Mieszkaniu Wspomaganym” – edycja II

Stowarzyszenie „Radość w Dębicy kontynuując wsparcie dla osób psychicznie chorych po wielokrotnych pobytach w szpitalu psychiatrycznym przystępuje do realizacji projektu pn. Samodzielni w Mieszkaniu Wspomaganym – edycja II.

Projekt realizowany będzie w okresie 01.06.2025 –  20.12.2026r.

Celem zadania publicznego zleconego organizacji przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie jest rozwój samodzielności i zdolności Beneficjentów do samodzielnego funkcjonowania i prowadzenia gospodarstwa domowego oraz rozwijanie świadomości współodpowiedzialności za proces zdrowienia uczestników Mieszkania Wspomaganego, 5 osób z zaburzeniami psychicznymi oraz zorganizowanie wsparcia specjalistycznego adekwatnego do potrzeb tych osób

Na realizację zadania stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w wysokości 139 355,00 zł,00zł. z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.